Zaproszenie na Inaugurację Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie

DRODZY BRACIA I SIOSTRY W PANU !

NON POSSUMUS! NIE MOŻEMY. Te słowa wypowiedzieli z wielką mocą Apostołowie Piotr i Jan, gdy przełożeni, starsi i uczeni w Piśmie zabraniali im przemawiać i nauczać w imię Jezusa. Bo my NIE MOŻEMY nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli (Dz 4, 20) - odpowiedzieli.Jaka prosta i piękna odpowiedź! Spotkanie z Bogiem, wejście w prawdziwą relację z Panem wywołuje  w człowieku zmianę, dlatego osoby, które doświadczyły spotkania z Panem nie mogą milczeć, nie mogą zamykać oczu i uszu na wezwanie Boga ani zakopywać swoich talentów. NON POSSUMUS! NIE MOŻEMY!

Tak więc w miarę swoich możliwości, głęboko ufając Bożej Opatrzności podjęliśmy w Niepokalanowie dzieło utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Zgodnie ze słowami Papieża Benedykta XVI, trzeba dać światu nową nadzieję, że pokój nie jest marzeniem, nie jest utopią, jest możliwy i że nie ma ważniejszej
rzeczy w dzisiejszym świecie, jak przywrócenie człowiekowi dostępu do Boga.

Stowarzyszenie Communita Regina della Pace, powstałe i działające w Polsce, a na świecie tworzące dzieło dwunastu Światowych Centrów Modlitwy o Pokój (12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju), zaproponowało w listopadzie 2017 roku, aby ósma Gwiazda znalazła swoje miejsce właśnie w Bazylice Niepokalanowskiej.

Pierwsza Gwiazda zwana ?Tryptykiem Jerozolimskim", która powstała w ramach tego dzieła, znajduje się w Ziemi Świętej. Kolejna Kaplica Pokoju jest w Medjugorje, a następna  w Kazachstanie. Czwarta Gwiazda jest na Wybrzeżu Kości Słoniowej, kolejne w Korei Południowej, Rwandzie a siódma powstanie na terenie Filipin.

Uroczyste inauguracje poszczególnych Centrów odbywały się z udziałem przedstawicieli episkopatów poszczególnych krajów, zaś Ołtarze Adoracji były wcześniej błogosławione najpierw przez Ojca Świętego Benedykta XVI, a następnie Papieża Franciszka. I tak będzie w przypadku ?Gwiazdy Niepokalanej".

Niepokalanów nie został wybrany przypadkowo. Ku tej decyzji skłoniła osoba założyciela klasztoru, świętego Maksymiliana Kolbego, więźnia obozu w Auschwitz, który oddał swoje życie za współwięźnia, udowodniając ostatecznie krwią męczennika, że pokój i dobro zawsze zwyciężają. Pan Bóg posyła ludzi, którzy wprowadzają pokój. Niepokalanów, jako spuścizna duchowa i materialna myśli św. Maksymiliana, doskonale wpisuje się w myśl utworzenia Światowego Centrum Nieustającej Modlitwy o Pokój.

Inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu odbędzie się 1 września 2018 roku o gdz.12.00. Data jest znamienna, trudno o bardziej wyraziste nawiązanie do potrzeby nieustającej modlitwy w intencji pokoju, jak kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej.

Drodzy Bracia i Siostry w Panu, przybądźcie do Niepokalanowa w tym dniu, abyśmy mogli  wspólnie prosić  Boga o pokój w naszych sercach, rodzinach, Ojczyźnie, Europie i na świecie.

Pragniemy, aby we wszystkich rozpalił się ogień nadziei, abyśmy poczuli, że dzieło utworzenia Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie, jest autentyczną potrzebą serca.

Niech to będzie nasza wspólna odpowiedź na wezwanie Boga do działania.

Z franciszkańskim pozdrowieniem

Pokój i Dobro

O. Andrzej Sąsiadek

zaproszenie

plakat

Więcej informacji oraz rejestracja