Aktualności

W dn. 22-24.11.2019 zaplanowana jest w Częstochowie kolejna sesja dla formatorek z IŚ.

W Multimediach są już częściowo dostępne konferencje z ostatniego Forum Młodych. Owocnego słuchania!

Wracamy wspomnieniem do Forum Młodych IŚ, które odbyło się we wrześniu w Sulejówku. Jedna z uczestniczek podzieliła się swoim świadectwem.

Instytut Świecki Ochotniczki Księdza Bosko zapraszają kobiety na dzień skupienia 16 listopada 2019 do Łodzi.

Udostępniamy konferencje ks. biskupa Józefa Szamockiego, które wygłosił podczas ostatniego Zebrania Plenarnego KKIŚ.

W dniach 20 – 22 września 2019 roku w Domu Pamięci kard. S. Wyszyńskiego w Częstochowie odbyło się zebranie plenarne Krajowej Konferencji Instytutów Świeckich.

W dniach 13-15 września w Sulejówku odbyło się Forum Młodych Instytutów Świeckich. Prezentujemy relację mediów z tego wydarzenia.

Na co dzień niewidoczne, dyskretne, trudno na pierwszy rzut oka rozpoznać je w swoim środowisku. Kobiety świeckie konsekrowane - kim są, czym się zajmują, jak wkroczyć na drogę takiego powołania?

Instytut świecki Maryi Służebnicy Pańskiej zaprasza dziewczęta i kobiety na rekolekcje z rozeznawaniem powołania do życia konsekrowanego w świecie.

Przypominamy, już niedługo Forum Młodych Instytutów Świeckich! Zapisy trwają! W programie wspólna modlitwa, poznanie się i zawiązanie wspólnoty między instytutami, konferencje i spotkania z zaproszonymi gośćmi!

W dn. 21-22.08.2020 r. w Avilii w Hiszpanii odbędzie się Zgromadzenie Generalne CMIS-u. Odbywa się ono co cztery lata, ostatnie miało miejsce w Rzymie w sierpniu 2016 roku.

Wśród nowych członków Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego jest członkini Instytutu Świeckiego.

Jeśli poszukujesz swojej drogi życia i chciałabyś oddać się Jezusowi jako osoba świecka konsekrowana, jesteś niezamężna, w wieku 20 - 40 lat, zapraszamy Cię na spotkanie informacyjne, organizowane przez Instytut Świecki Chrystusa Króla.

22 czerwca (sobota) 2019 r. w godz. 10.00 do 18.00 w Warszawie, przy ul. Marsa 61, odbędzie się dzień skupienia dla kobiet rozeznających powołanie.

Świecki Instytut Maryi Służebnicy Pańskiej zaprasza na rekolekcje rozpoznawania powołania do życia konsekrowanego w świecie połączone z czuwaniem przed Zesłaniem Ducha Świętego.

W czwartą Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Dobrego Pasterza, obchodzimy 56. Światowy Dzień Modlitw o Powołania, który rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania.