Aktualności

Uwaga! Nastąpiła zmiana terminu jesiennej sesji dla formatorek z IŚ!

Instytut Jezusa Eucharystycznego trwa w dziękczynieniu Bogu za dar Instytutu Katolickiego, który został powołany przed 75 laty w Częstochowie, a który stał się zalążkiem świeckiego instytutu życia konsekrowanego.

Dnia O3.10.2020r. w Siedlcach odbyło się diecezjalne spotkanie członkiń instytutów świeckich.

Osoby zainteresowane życiem dla Boga w świecie, zapraszamy na spotkanie modlitewno - informacyjne w Lublinie, 17 października 2020.

Nastąpiła zmiana terminu zebrania plenarnego KKIŚ, które odbędzie się w dn. 18-20 września 2020 r. w Częstochowie.

Instytut Świecki Misjonarek Chrystusa zaprasza Panie (20 ? 40 l.) zainteresowane świeckim życiem konsekrowanym oraz charyzmatem naszego Instytutu na nasze wspólnotowe rekolekcje.

Instytut Caritas Christi zaprasza na otwarty dzień skupienia w Krakowie, w sobotę, 6 czerwca 2020 r.

Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczęła w Polsce Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego.

?Każda miłość musi być próbowana i doświadczana. Ale gdy wytrwa, doczeka się nagrody ? zwycięskiej radości.

Informujemy, że z powodu panującej pandemii została odwołana sesja dla formatorek, która była zaplanowana w dn. 24-26.04.2020r.

Zachęcamy do solidarnej modlitwy osób konsekrowanych za ludzi dotkniętych koronawirusem.

Kard. Jo?o Braz de Aviz, prefekt Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz sekretarz tej dykasterii abp. José Rodríguez Carballo OFM wystosowali 16 marca List do wszystkich osób konsekrowanych w związku z pandemią koronawirusa.

Informujemy, że zebranie plenarne KKIŚ, które było zaplanowane w dn. 13-15.03.2020 r., zostaje odwołane ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w kraju i za granicą.

Publikujemy prośbę-apel przewodniczącego Komisji Episkopatu ds. Instytutu Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, bp. Jacka Kicińskiego CMF, skierowany do wszystkich osób konsekrowanych w Polsce.

Polska Wspólnota Instytutu Świeckiego Życia Konsekrowanego ?Spigolatrici della Chiesa? (Zbierające kłosy Kościoła), z głębokim bólem informuje, że 6 marca 2020 roku w wieku 79 lat w Pordenone zmarła Renata Zille.

Instytut Świecki Ochotniczki Księdza Bosko (VDB) zaprasza kobiety zainteresowane życiem konsekrowanym w świecie wg charyzmatu św. ks. Bosko.