Zebranie plenarne KKIŚ odbyło się w dniach 26 ? 28 października 2018 r. w Domu Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Częstochowie. Obecne były przedstawicielki instytutów świeckich z całej Polski.


Spotkanie rozpoczęło się w piątek wieczorem, obecny był bp Jacek Kiciński.
Sobota zaczęła się od modlitwy osobistej, a potem wspólnej Jutrzni. Po śniadaniu konferencję wygłosił ks. Michał Piechota SDB. Refleksja dotyczyła Adhortacji apostolskiej papieża Franciszka ?Gaudete et exsultate?, a tematem konferencji było: ?Ciche zamykanie drzwi: świętość w codzienności?. Centrum spotkania to Eucharystia, której przewodniczył ks. Robert Wróblewski SDB ? Asystent Regionu Instytutu Ochotniczek ks. Bosko. Wygłosił homilię zachęcając do zakorzenienia się w miłości Chrystusa. Po obiedzie wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, a potem druga konferencja ? kontynuacja refleksji nad Adhortacją, a temat to: ?Kłody pod nogami: fałszywe drogi świętości?. W cichej adoracji Najświętszego Sakramentu zawierzaliśmy Bogu Kościół święty i Synod Młodych, nasze wspólnoty i Ojczyznę naszą. Przed kolacją odbyło się spotkanie z ks. Grzegorzem Borowikiem na temat: ?Rodo w Instytutach?. Po kolacji czas na Nieszpory oraz Apel Jasnogórski w kaplicy Cudownego Obrazu.
Niedzielę rozpoczęliśmy osobistą modlitwą i wspólną Jutrznią. Na Mszy Świętej ksiądz koncelebrans zwrócił szczególnie uwagę na postawę Bartymeusza, byśmy uczyli się od niego precyzji w nazywaniu przed Jezusem naszych pragnień. Następnie odbyło się spotkanie podsumowujące i omówienie spraw bieżących. Zebranie zakończyło się wspólnym obiadem.

Więcej informacji w Terminarzu.