Jakie znaczenie może mieć przygotowywanie się do święta religijnego, uroczystości, która co roku się powtarza?

To okazja, aby odświeżyć i na nowo zrozumieć, czym jest głębszy wymiar życia. Wszystkie czynności, które robimy regularnie, nawet takie jak medytacja, łatwo mogą stać się powierzchowne i automatyczne. Wykonując je w taki sposób, pozbawiamy się radości zdumienia i wdzięczności, które te działania pierwotnie miały w nas wzbudzać. Dostrzeżenie świętej tajemnicy wymaga wzmożonej świadomości i pełnej gotowości. Musicie być gotowi, powiedział Jezus, bo nie znacie chwili, kiedy pojawi się Pan.

Jednym ze sposobów, aby stale praktykować „bycie gotowym” tak jak mówi Jezus, jest poważne traktowanie czasu medytacji. W nadchodzących dniach, nawet tych najbardziej wypełnionych działaniem, potraktuj pory medytacji tak, jakby to były naprawdę najważniejsze punkty dnia. W przygotowaniu do nich może pomóc czytanie fragmentu z Ewangelii według św. Łukasza (2:1-20). Pamiętajmy, że to 400 najważniejszych słów, jakie kiedykolwiek powstały. (o. Laurence Freeman OSB).

Życzymy, byśmy w czasie Bożego Narodzenia 2022 na nowo odkryli, że życie kolejny raz przynosi nam radość z obietnicą szczęścia wiecznego.

Z tą Bożą radością idźmy w nowy 2023 rok!